Możliwość stosowania specyfików na wypadanie włosów w ciąży

Witam, od zawsze borykam się z cienkimi ze skłonnością do wypadania włosami. Jestem obecnie w 5 miesiącu ciąży i od jakiegoś czasu włosy mi zaczęły wypadac, morfologia książkowa ☺mówiłam o tym swojemu lekarzowi ale on powiedział ze to norma ale nie ukrywam ze nie chce być łysa. Czy w ciąży mogę używać jakiś specyfików na wypadanie aby mojemu maleństwu nie zaszkodziły. Proszę o pomoc i czy też nożna seboradin używać. Dziękuję

Jeżeli zaczęły Pani wypadać włosy w ciąży to prawdopodobnie jest to wynik gry hormonalnej. Nie ma przeciwwskazań do stosowania Seboradinu. Składniki nie powinny się dostawać do organizmu bo jest to kosmetyk a nie lek.

Witam,
oprócz niedokrwistości występujacej podczas ciąży czasem niedoczynność tarczycy może być przyczyną wypadania wlosów.Proszę spawdzić też poziom witaminy D.
Ciąża jest p-wskazaniem do stosowania zabiegów medycyny estetycznej.Wypadanie włosów bywa objawem chorób skóry głowy- to też warto skonsultować,
pozdrawiam
Katarzyna Mudel