Możliwość stosowania suplementacji na wzmocnienie włosów w ciąży

dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czy w ciąży (II trymestr) można stosować jakaś suplementację aby wzmocnić włosy? Jeśli nie, to czy istnieją jakieś płukanki, maski, wcierki (gotowe i zrobione samodzielnie), które można nakładać i które na pewno nie zaszkodzą dziecku? Co prawda moje włosy od kiedy jestem w ciąży trochę mniej wypadają, ale boję się co to będzie po porodzie i wolałabym działać zawczasu. Dziękuję za odpowiedź.

Witam w trakcie ciąży fizjologicznie włosy stają się gęstrze,Nie ma skutecznego s[posobu szampon odżywki zapobiegającemu wypadaniu włosów który może Pani teraz stosować.
Po porodzie proszę liczyć się z wypadaniem włosów.
Wówczas sprawdzi się szampon dla kobiet p wypadaniu włoów np dercos .Polecam mezoterapię własnym osoczem prp Tem zabieg można wykonać w czasie laktacji.

Witam
rzeczywiście w trakcie ciąży włosy staja się gęściejsze i szybciej rosną. Po ciąży najczęściej następuje pogorszenie i wypadanie. Bardzo ważne, żeby w trakcie ciąży i karmienia dbać o prawidłową dietę i sprawdzać poziom żelaza, ewentualnie uzupełniać jego niedobory. Żelazo ma olbrzymi wpływ na wypadanie włosów. Można stosować preparaty z krzemionką, pić napary z pokrzywy. Gdyby problem rzeczywiście nasilił się po ciąży, proszę wykonać mezoterapię osoczem bogatopłytkowym i karboksyterapię na skórę głowy.