Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość stosowania suplementacji na wzmocnienie włosów w ciąży

dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czy w ciąży (II trymestr) można stosować jakaś suplementację aby wzmocnić włosy? Jeśli nie, to czy istnieją jakieś płukanki, maski, wcierki (gotowe i zrobione samodzielnie), które można nakładać i które na pewno nie zaszkodzą dziecku? Co prawda moje włosy od kiedy jestem w ciąży trochę mniej wypadają, ale boję się co to będzie po porodzie i wolałabym działać zawczasu. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Opryszczka narządów płciowych u kobiet w ciąży

Witam w trakcie ciąży fizjologicznie włosy stają się gęstrze,Nie ma skutecznego s[posobu szampon odżywki zapobiegającemu wypadaniu włosów który może Pani teraz stosować. Po porodzie proszę liczyć się z wypadaniem włosów. Wówczas sprawdzi się szampon dla kobiet p wypadaniu włoów np dercos .Polecam mezoterapię własnym osoczem prp Tem zabieg można wykonać w czasie laktacji.

0

Witam rzeczywiście w trakcie ciąży włosy staja się gęściejsze i szybciej rosną. Po ciąży najczęściej następuje pogorszenie i wypadanie. Bardzo ważne, żeby w trakcie ciąży i karmienia dbać o prawidłową dietę i sprawdzać poziom żelaza, ewentualnie uzupełniać jego niedobory. Żelazo ma olbrzymi wpływ na wypadanie włosów. Można stosować preparaty z krzemionką, pić napary z pokrzywy. Gdyby problem rzeczywiście nasilił się po ciąży, proszę wykonać mezoterapię osoczem bogatopłytkowym i karboksyterapię na skórę głowy.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy