Możliwość trzymającej się protezy 15 lat po usunięciu wszystkich zębów

Cieszę się, że istnieje taki portal, gdzie można uzyskać cenne porady, których niestety,lekarz na wizycie nie zawsze udzieli. Moja mama 15 lat temu miała usunięte wszystkie zęby. Z protezami od początku były pro blemy - cały czas spadały. Lekarz stwierdził, że trzeba się przyzwyczaić. Niestety zsuwające protezy doprowadziły do tego, że mama ich nie nosiła. O implantach wtedy mało się mówiło. Za 2 miesiące wyjeżdżąmy za granicę. Czy jest szansa, żeby mama po tylu latach mogła mieć trzymjące się protezy. Byliśmy u stomatologa, ale stwierdził bardzo duże zaniki podłoża uniemożliwiają utrzymanie protez. Czy jest jakieś wyjście z tej przykrej sytuacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że można byłoby spróbować pomyśleć o implantach, jeżeli nie wszystkich zębów to chociaż części i następnie pomyśleć o protezie chociaż częściowej. Proponuję udać się do stomatologa specjalisty protetyka.