Możliwość uczęszczania na fitness przy konflikcie rzepkowo-udowym

Witam. Czy przy konflikcie rzepkowo-udowym można spokojnie chodzić na fitness a konkretnie na zumbę? Czy nie będzie to zbyt duże opciążenie dla kolan? Pozdrawiam

Witam,
istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolano będzie bolało podczas tego typu zajęć. Może Pani spróbować, ale postarać się kontrolować kolano, unikać mocnych zgięć, pilnować aby kolano podczas zejsc w dół nie uciekało przed stopę.
Proponuję jednak mniej obciążający rodzaj aktywności - nordicwalking lub pływanie (kraul, grzbiet).

Pozdrawiam

Witam,
zumba jest dość dynamiczną formą ruchu, w której jest dużo ruchów zginających kolano. Przy konflikcie udowo-rzepkowym nie polecam takiej formy ruchu, gdyż istnieje ryzyko zwiększenia się dolegliwości bólowych. Radzę najpierw zaleczyć kolano, a dopiero później decydować się na zumbę.

Pozdrawiam