Możliwość ustalenia dnia owulacji na podstawie terminu porodu z USG i OM

Witam. OM 17.09.2014. Termin porodu na podstawie USG i OM pokrywa się i jest na 24.06. Cykle regularne co 28,29 dni. Wynik USG w 7w1d- 1cm, 9w1d-26mm, 12w1d- 54mm(59mm) dwa pomiary. Czy można na tej podstawie ustalić dzień owulacji/poczęcia? Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Termin owulacji niekoniecznie pokrywa się z terminem poczęcia gdyż plemniki w drogach rodnych potrafią przeżyć 3 do nawet 5 dni. Generalnie uważa się, że przy cyklach regularnych owulacja powinna również występować w miarę regularnie, w Pani przypadku powinna ona nastąpić około 30.09-1.10. Oczywiście wyliczenia te nie muszą być precyzyjne i o niczym nie przesądzają, gdyż różne czynniki- stres, przeziębienie, wysiłek fizyczny mogą wpłynąć na przesunięcie owulacji.
Pozdrawiam