Możliwość usunięcia blizny chirurgicznie lub laserowo

witam, czy możliwe jest usunięcie blizny (która ma 40 lat) po operacji brzucha. Brzuch zszyty paskudnie razem z mięśniami i z wiekiem wygląda naprawdę brzydko, poza tym, muszę bardzo pilnować ponieważ przy przybraniu na wadze, blizna (parę cm wejście skalpela) wygląda jak dziura. Czy dałoby się odciąć skórę od mięśni po takim czasie i usunąć chirurgicznie ten fragment? W ostateczności - laser? choć pewnie niewiele by pomógł estetycznie. dziękuję bardzo za odpowiedź

Witam Pana,

taka blizna wymaga korekty chirurgicznej. Nie ma możliwości bezpiecznego oddzielenia powięzi o d skóry na dużym obszarze w okolicy brzucha. Na małych powierzchniach stosujemy nici "wire" do podcinania, ale w takim wypadku obawiałabym się takiego zabiegu.
Polecam konsultację z moim kolegą dr Rafałem Pabiańczykiem, który jest chirurgiem plastycznym.
Samą bliznę oczywiście jesteśmy w stanie korygować laserowo i na wiele innych sposobów.

telefon do Instytutu (dr. Pabiańczyk) 12 430 18 81

Serdecznie pozdrawiam

Szanowny Panie
Zapraszam Pana na konsultację.Blizny przerosłe i keloidy mogę Panu pomóc zlikwidować metodą medycyny estetycznej.Niestety błędy w technice szycia wymagają korekcji chirurgicznej.Proszę pokazać problem postaram się doradzić co n najlepiej dla Pana w takiej sytuacji zrobić .Łączę wyrazy szacunku
Magdalena Adamiak Kardas