Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 4 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Witam Pana,

Czasem w pierszych tygodniach/miesiacach terapii pacjenci zgłaszają zmniejszenie masy ciała. Wynika to z niekorzystnego wpływu na łaknienie większości leków z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu serotoniny. Niestety obserwowana utrata masy ciała najczęściej nie jest trwała i ostatecznie waga wraca do poziomu sprzed rozpoczęcia terapii (chyba że podejmuje się dodatkwe działania z zakresu zmiany bilansu kalorycznego).

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety