Możliwość utraty widzenia obuocznego

Witam mam pytanie odnośnie widzenia obuocznego. Dawno temu oglądałam film 3d i wszystkie postacie z ekranu wychodziły na mnie ostatnio robiłam badanie na widzenie obuoczne u okulisty i niestety nic nie widziałam na pokazanych obrazkach. Czy możliwe jest abym straciła widzenie obuoczne i jakie są tego przyczyny? Jakie domowe ćwiczenia mogę robić żeby to widzenie wróciło. Mam wade -0,75 i -0,25 oraz od urodzenia ucieka mi jedno oko.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania trudno jest mi stwierdzić czy jest szansa na skuteczne leczenie zaburzeń widzenia obuocznego oraz jaka jest ich przyczyna, dlatego doradzam kontakt z okulistą.

Witam. Jeżeli zezuje Pani to mogło to widzenie obuoczne i 3D trochę się rozjechać.Może źle Panią zbadano, bo kształtuje się stereopsja do6. roku życia.Nie pisze Pani jakiego ma Pani zeza zbieżnego czy rozbieżnego,myślę że rozbieżnego.Cwiczenia mięśni ocznych zbiezne i ćwiczenia konwergencji Pozdrawiam