Możliwość wizyty u dermatologa z nadmiernym owłosieniem twarzy

witam ,czy jeśli mam problemy z nadmiernym owłosieniem twarzy (włoski na brodzie ,wąsik oraz na policzkach ) czy mogę udać się z tym do dermatologa ? W mojej miejscowości jest tylko jeden endokrynolog i kolejki są ogromne , czy dermatolog może dać mi skierowanie na badania hormonalne i czy są one wówczas bezpłatne ? dziękuję za odpowiedzi .

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście można udać się do dermatologa, ale nie sądzę by od razu zlecił takie badania. Gdyby to były ziany trądzikowe etc. to co innego ale nadmierne owłosienie to raczej rpoblem endokrynologiczny.