Możliwość wyjazdu z pięciolatką do sanatorium po agninie ropnej

Witam. Czy mogę jutro, 4 sierpnia jechać z pięciolatką do sanatorium w Rymanowie Zdroju, jeśli dziecko jest po anginie ropnej i dziś, 3 sierp.ma ostatni zastrzyk? Nie jest to monoukleoza zakaznia tylko angina.Dziecko czuje się dobrze,było na kontroli i jest ok, ale i tak mam wątpliwości czy od razu po anginie może być poddawane zabiegom w sanatorium. Jechać czy nie, czy zmiana klimatu nie zaszkodzi?Czy leczenie bodzcowe zaraz po anginie jest ok, czy po anginie trzeba 2tyg.odpoczynku dla dziecka

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest kwalifikacja lekarza pediatry. Jeżeli już Panie pojechalyscie to taka kwalifikacje wykona lekarz sanatoryjny.