Możliwość wykonania tatuażu przez nosicielkę gronkowca

Dzień dobry, zrobiono u mnie 3 tyg temu wymaz pochwy i okazało się, że mam gornkowca MSSA. Tak na prawdę to nie czuję się 'chora'. Nic mi się nie dzieje. Lekarz przepisał mi ampułki z antybiotykiem. Za 2 tygodnie chciałam zrobić tatuaż. Czy jeśli jestem nosicielem gronkowca mogę go wykonać? Do lekarza pójdę dopiero po skończeniu antybiotyku na kolejny wymaz. Chciałabym jednak wiedzieć czy są jakieś zagrożenia wiążące się z wykonaniem tatuażu? Pozdrawiam i proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli w miejscu planowanego tatuażu skóra jest niezmieniona tzn nie ma żadnych zmian nie ma przeciwwskazań

Magdalena Mroczek

Tatuaż należy wykonać dopiero po wykonaniu kolejnego wymazu. Obecnie istnieje ryzyko zakażenia.