Możliwość wykonania tatuażu u kobiety karmiącej

Witam potrzebuje odpowiedzi na moje pytanie. Jestem mamą 3 miesiecznego dziecka i chciała bym zrobić tatuaż - karmie dziecko piersią czy są jakies przeciw wskazania dotyczące nie robienia tatuażu ? chciała bym powiedziec ze miałam robione tatuaze przed ciążą i nie miałam problemów skórnych pieknie mi sie goiły ale to nie o to chodzi tylko chce wiedzieć czy nic się nie stanie dla dziecka, bo jego zdrowie jest najważniejsze. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam !!!

Dzień dobry, z uwagi iż nie prowadzono badań przedstawiających możliwe przedostawanie się barwnika do krwiobiegu / pokarmu kobiety w okresie laktacji, nie jest wskazane wykonywanie zabiegów tatuowania w okresie zarówno ciąży jak i karmienia piersią. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.