Możliwość wyleczenia erytrofobii

Witam! czy erytrofobie - lek przed czerwienieniem sie mozna wyleczyc ? i w jaki sposob prezbiega to leczenie ?

Wyizolowana erytrofobia (nie będąca objawem głębszego zaburzenia lękowego) zdarza się niezmiernie rzadko. Może mieć związek z zaburzeniami układu współczulnego; w takim przypadku pomocne mogą być leki typu beta-bloker. Osobiście jednak nie spotkałam się jeszcze z takim przypadkiem w swojej praktyce. Najczęściej chorobliwy lęk przed czerwienieniem się jest jednym z objawów fobii społecznej. Zaburzenie to leczy się, łącząc farmakoterapię (leki, głównie przeciwdepresyjne) z psychoterapią. Konieczna jest indywidualna konsultacja u lekarza psychiatry oraz wykwalifikowanego psychoterapeuty.