Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość wyleczenia wady za pomocą aparatu na zęby w przeciągu 14. miesięcy

Witam, Planuję założyć aparat na zęby - wada dolnych zębów mała, górnych zasadniczo też mała poza dwoma zębami. W górnym łuku ząb 2 wysunięty jest do przodu a ząb 3 do tyłu - wada ta jest duża. Mam pytanie: Czy można wyleczyć taką wadę w przeciągu 14 miesięcy? Jaki aparat jest najlepszy (metalowy czy samoligaturujący)? Czy można założyć dwa aparaty na jednej wizycie czy pierw jeden a następnie drugi a jak tak to dlaczego. Pozdrawiam - potencjalny pacjent :)
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Leczenie ortodontyczne u dzieci

Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty. O tym, co może wpłynąć na powstanie wad zgryzu u dzieci i jak przebiega leczenie opowiada stomatolog Kamil Stefański.

Dzień dobry, bez dokładniej diagnozy przyczyn powstawania wady zgryzu nikt nie powinien zadeklarować Panu jak, czym i jak długo powinno się leczyć Pana wadę zgryzu. Jak wygląda Pańska asymetria postawy? W jakim stanie znajdują się stawy skroniowo-żuchwowe? Czy płaszczyzna zgryzu jest równoległa do podstawy czaszki, czy jest przekrzywiona. Z jakim rodzajem asymetrii czaszki mamy do czynienia? W jakim ogólnym stanie zdrowia są Pana dziąsła, kości i cały organizm? A jeszcze parę pytań mam w rezerwie. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy