Możliwość wyleczenia z anginy Prinzmetala

Mam 22 lata i dwa lata temu zaczęły się moje problemy z sercem na skutek nadużywania substancji pobudzających, a ponad rok temu zdiagnozowano u mnie Anginę Prinzmetala. Od tego czasu bardzo o siebie dbam. Czy możliwe jest wyleczenie z tej choroby? Jaką aktywność fizyczną powinienem podjąć, by wspomóc regenerację skurczonych tętnic wieńcowych?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczny jest regularny wysiłek fizyczny, najlepiej co najmniej 45-60 min. dziennie przez 5-7 dni w tygodniu (spacery, pływanie, bieganie, aerobik - wysiłek tlenowy) zaprzestanie stosowania substancji psychoaktywnych i stosowanie się do zaleceń kardiologa.