Możliwość wyleczenia z homoseksualizmu

czy jest znany przypadek wyleczenia z homoseksualizmu , nie chce nim być i nie zaakceptuje tego czy można mi jakoś pomóc.

Dzień dobry!

Orientacja seksualna jest względnie trwała w ciągu życia i nie jest możliwe świadome i celowe nią manipulowanie - zmiana orientacji seksualnej.
Jednocześnie homoseksualność nie jest chorobą, stąd nie ma potrzeby ani norm, zasad, metod jej leczenia.

Ile osób homoseksualnych - tyle sposobów i dróg akceptacji siebie, radzenia sobie z niechcianymi potrzebami seksualnymi i sposobów ich realizowania.
Zawsze jest możliwe takie układanie swojego życia, aby niosło one możliwie najmniej stresu, niepokoju, niezadowolenia z siebie - a możliwie najwięcej radości.

Zachęcam do podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Nie ma, niestety, możliwości zmiany orientacji seksualnej. W przeszłości stosowano, co prawda, "leczenie" homoseksualizmu poprzez tzw. terapię awersyjną, której efekty sprowadzały się nie tyle do zmiany orientacji seksualnej, ile do jej swoistego znienawidzenia i obrzydzenia. Innymi słowy - pacjent homoseksualny nie stawał się hetero, zaprzestawał jedynie podejmowania kontaktów homoseksualnych. Można więc powiedzieć, że działania te miały charakter "psychologicznej i seksualnej kastracji" osoby homoseksualnej.
Obecnie natomiast terapia osób nie pogodzonych z własną orientacją seksualną nakierowana jest przede wszystkim na jej zaakceptowanie.

Pozdrawiam.

Witam, homoseksualizm to orientacja seksualna, której współczesna seksuologia nie uznaje za zaburzenie lub chorobę, w związku z tym się jej nie leczy.Brak akceptacji samego siebie, w tym brak akceptacji swojej orientacji seksualnej, jest natomiast zdecydowanie powodem, dla którego warto podjąć psychoterapię, której celem będzie między innymi zaakceptowanie siebie samego takim jakim się jest. zachęcam do podjęcia pracy nad sobą w relacji z psychologiem seksuologiem. Pozdrawiam