Możliwość wyleczenia z napadów agresji i alkoholizmu

Witam, mąż codziennie pił i bywał agresywny wobec mnie. Odeszłam od niego 2 miesiące temu, od tamtego dnia mąż nie pije i stara się wrócić. Czy może się jakoś wyleczyć z napadów agresji i alkoholizmu?

Dzień dobry. Oczywiście, że mąż może się wyleczyć z alkoholizmu i napadów agresji. Zastanawiam się jednakże, czy to tylko pani szuka odpowiedzi na pytanie o pomoc w leczeniu? Czy mąż także szuka dla siebie pomocy? To musi być jego decyzja o poddaniu się na przykład terapii, gdyż inaczej, jego brak motywacji do zmiany nałogowych zachowań, skutecznie przeszkodzi w wyleczeniu. Postawiła pani mężowi jasne granice wyprowadzając się z domu. Mąż wie już, że jeśli dalej będzie pił i był agresywny straci małżeństwo. Proszę się tego trzymać, bo to ważna motywacja, aby zmienić swoje zachowanie. Proszę także uzależnić ewentualny powrót męża od wyników leczenia. I nie szukać tego leczenia zamiast niego. Po tym, czy sam znajdzie dla siebie pomoc, pozna pani na ile jego motywacja do zmiany jest silna i wystarczająca, aby podjąć dość trudne leczenie. Życzę powodzenia Elżbieta Schabowska

Witam,

pytanie na które powinna sobie Pani jeszcze odpowiedzieć jest to, czy Pani potrafi bez lęków wrócić do męża. Nawet jeśli terapia uzależnień zakończy się sukcesem i agresywne zachowania nie powrócą, może czuć Pani dyskomfort przebywając z mężem (z powodu Państwa dotychczasowej historii związku). Jeśli mąż rzeczywiście wykaże się inicjatywą i zmobilizuje się do podjęcia leczenia, zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem, który pomoże przepracować dotychczasowe traumy związane z życiem w małżeństwie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!