Możliwość wzrostu mięśniaków po menopauzie

czy po menopauzie rosna jeszcze miesniaki , a jezeli tak to jakie moga byc tego przyczyny ? Oraz czy nalezy usunac macice miesniakowata po menopauzie nawet jezeli miesniaki nie sa dokuczliwe ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeśli w organizmie kobiety produkowane są żeńskie hormony estrogenowe w nadnerczach i tkance tłuszczowej mogą powodować wzrost mięśniaków. Istnieje kilka metod leczenia mięśniaków w zależności od wielkości mięśniaków i lokalizacji o wskazaniach do histerektomii powinna Pani porozmawiać z ginekologiem prowadzącym. Pozdrawiam