Możliwość zabiegów rehabilitacyjnych prądami Kotza przy migotaniu serca

czy przy migotaniu serca moge miec wykonywane zabiegi rehabilitacyjne prądami Kotza, i drugie pytanie dotyczace stosowania tych prądow-czy moga byc stosowane na kolana z endoprotezami

Witam,
prądy Kotz'a nie powinny być stosowane jeśli w organizmie jest metal, nie wiem jaki rodzaj endoprotezy Pan posiada. Prądy Kotz'a działają w głębokich partiach ciała, miejscowo je pobudzając do pracy. Może być to niewskazane przy występowaniu migotania, w takim wypadku lepiej wybrać inne zabiegi fizykalne.
Pozdrawiam

Witam,
w przypadku endoprotezy zabiegów w obrebie wymienionego stawu nie wykonuje się. Odnośnie sercowych problemów, zależy w jakim obszarze ma być wykonywany zabieg, jeżeli w okolicy kończyn górnych, klatki piersiowej to nie powinno się wykonywać tego typu zabiegów. Polecam zabiegi terapii wysokotonowej Wadit, można ją stosować w przypadku endoprotez.
Pozdrawiam