Możliwość zajścia w ciążę 2 miesiące po porodzie

Witam . Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość zajścia w ciąże 2 miesiące po porodzie ,gdy pieściliśmy się z chłopakiem po czym on doszedł mi na brzuch i dostało się to na uda . I czy mogłaby być możliwość zajścia w ciąże też po porodzie kiedy sperma jest np. na wargach sromowych?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nasienie znajdujące się na brzuchu i udach nie spowoduje zajścia w ciążę. Jednak 2 miesiące po porodzie możliwość taka istnieje i odbycie stosunku seksualnego oraz kontakt nasienia z drogami rodnymi wiążą się z możliwością ciąży.