Możliwość zajścia w ciążę po usunięciu lewego jajnika z jajowodem i wyłuszczeniu drugiego jajnika

Witam,w styczniu tego roku z powodu nowotworu jajnika usunięto mi lewy jajnik wraz z jajowodem.Guzy były tak duże,że operacje przeprowadzono nie laparoskopowo. Jednocześnie podczas operacji wyłuszczono mi prawy jajnik w którym znaleziono trzy tzw.paskudniki. od tego czasu miesiączkuję regularnie.Mam 27lat i bardzo chce mieć dzieci.Proszę o informację czy zajście w ciążę jest możliwe a jeśli tak czy ciąża ta może być wysokiego ryzyka. Mam wrażenie, że mój lekarz bagatelizuje sprawę. Proszę o odp

Witam serdecznie. Oczywiście istniej szansa na ciążę i ewentualne zajście w ciążę nie musi wiązać się z podwyższonym ryzykiem. Jeden jajnik i jajowód bez problemu może sprawować swoją funkcję. Warto dodać iż normalnie do zapłodnienia dochodzi po uwolnieniu jajeczka z właśnie jednego jajnika - prawego lub lewego więc w Pani przypadku także istnieje taka szansa.