Możliwość zajścia w ciążę podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Tabletki antykoncepcyjne zaczelam brac 8 dnia cyklu dziaj mamy 15 dniec cyklu i uprawialam sex z chlopakiem do wytrysku doszlo poza pochwa. Czy moglam zajsc w ciaze ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tabletki antykoncepcyjne powinno przyjmować się zgodnie z zaleceniem producenta, jednak z reguły zapewniają one skuteczną antykoncepcję, jeżeli przyjmowane są regularnie od 1. dnia cyklu. W Pani przypadku nie podano nazwy leku, ani jego składu, więc trzeba przyjąć powyższą regułę.