Możliwość zajścia w ciążę przed lub po okresie

witam.mam pytanie odnosnie ciazy.kiedy moge zajsc w ciaze przed okresem czy po.mam 33 lata pod koniec zeszlego roku mialam problem z miesiaczka opozniala mi sie przez prawie 40 dni dostalam ja ale byla taka inna jak zawsze.kiedy dokladnie moge zajsc w ciate przed czy po okresie.z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz.pozdrawiam Sylwia

Lek. Tomasz Budlewski

Skoro miesiączkuje Pani nieregularnie nie można tego stwierdzić dokładnie. Nawet jesli miesiączka występuje co 28 dni dni płodne i niepłodne nie są ustalane ze 100% pewnością i nie można wykluczyc że dojdzie do zapłodnienia.