Możliwość zajścia w ciążę przy niedoczynności tarczycy

Witam, mam pytanie chhoruje na niedoczynnosc tarczycy w lutym wynik mojego tsh wynosił 95.00 od tamtego czasu brałam lek eurothyrox lecz z przerwami, przez moje zaniedbanie. Mam pytanie, planuje swoją pierwszą ciąze za 9 miesiecy, czy jeśli teraz zaczne systematycznie brać leki, bede mogla zajsc w ciąze? Czy to w ogole prawda,że moge miec problemy z ciaza? Moja lekarka powiedziala,że to bzdura z tym,że przy tarczycy nie można zajść w ciąże, jaka więc jest prawda??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nieleczona, zaniedbana niedoczynność tarczycy jak najbardziej może być przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Jeśli zatem chce się Pani zdecydować na dziecko, proszę zacząć o siebie dbać i regularnie przyjmować leki.