Możliwość zajścia w ciążę w dniach niepłodnych

Dziś kochałam się z chłopakiem, ale bez zabezpieczenia. Teraz mam dni niepłodne, a chłopak wytrysnął na zewnątrz, więc sperma się do środka nie 100% nie dostała. Czy prawdopodobieństwo zajścia w ciąże nadal jest duże? Jakbym była w ciąży, to jakie mogą być tego objawy?

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszystko zależy od dnia cyklu i tego, czy faktycznie miała Pani dni niepłodne. Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji, gdyż w preejakulacie wydzielanym podczas trwania całego stosunku także znajdują się plemniki. Objawy ciąży to kwestia subiektywna i indywidualna. Wiarygodną metodą potwierdzenia ciąży jest pozytywny test ciążowy i USG ginekologiczne, w którym uwidoczniony zostanie zarodek.