Możliwość zakażenia kiłą w drugiej ciąży

Witam w 2003 roku w pierwszej ciąży okazało się że mam kiłę, zostałam poddana leczeniu i mam zdrowego syna lat 12. W chwili obecnej jestem w drugiej ciąży 12 tydzień. Jestem przed badaniem Wassermanna i stad moje pytanie czy wynik będzie pozytywny, ze względu na przebytą chorobę czy może tez być negatywny. I czy to może mieć jakiś wpływ na obecną ciążę?

Piotr Pilarski

Wynik najprawdopodobniej będzie dodatni. Aby rozstrzygnąć czy zakażenie może mieć wpływ na płód potrzebne są dodatkowe badania. Proszę udać się na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam.