Możliwość zakupu mocniejszej soczewki na jedno oko

Witam serdecznie. Jestem krótkowidzem, na lewe oko mam -3.25, a na prawe -4. Okulista powiedział, że okulary mam nosić -3.25 i -4, a soczewki kontaktowe -3.25 i -3.75, ponieważ to -4 na prawe oko byłoby za mocne . Jednak gdy zdejmuję okulary i zakładam soczewki, różnica na prawym oku jest tak duża, że aż bolą mnie oczy, trudno jest mi się przyzwyczaić do innej mocy. Czy mogę jednak kupić tą mocniejszą soczewkę na prawe oko? W innym wypadku jest to bardzo nie komfortowe. Pozdrawiam.

witam,
soczewki kontaktowe powinny mieć mniejszą moc niż szkła okularowe - taka jest zasada korekcji, wynika z innego ukształtowania szkła/soczewki względem gałki ocznej.