Możliwość zapłodnienia po uprawianiu pettingu

Okres skończył mi się 5 września. W nocy z 17 na 18 września uprawiałam z chłopakiem petting, który skończył się wytryskiem na moje piersi. Po tym od razu wytarliśmy się mokrymi chusteczkami. Następnego dnia pojawiła się u mnie brązowa wydzielina i była obecna przez 3 dni. Czy to może być oznaka ciąży (boje się, że sperma mogła ściec w okolice warg sromowych) czy intensywnego pettingu zwłaszcza łechtaczki i warg sromowych? Cykl trwa ok. 28 dni i tej nocy teoretycznie miałam 1. dzień niepłodny.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ciążę właściwie możemy wykluczyć. Plamienie/krwawienie może być natomiast wynikiem pettingu. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak takie objawy będą się powtarzać, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.