Możliwość zapłodnienia przy tabletkach Lesine

Witam, od pół roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Lesine, dziś jest 4 dzien nowego blistra (czwarta tabletka). Niestety będę musiała przyjąć Ospen ktory jak wiem ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Z chłopakiem wspolzylam w środę. Czy jesli od dzis zaczne brać Ospen i będę dodatkowo sie zabezpieczać do końca opakowania antykoncepcyjnych to nie ma możliwości zajścia w ciaze? Czy po tym stosunku 2 dni temu, jeśli zaczne brac Ospen dzisiaj będzie to bezpieczne w 100%?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu. W opisanym schemacie ochrona przed ciążą zostanie zachowana.