Możliwość zarażenia opryszczką przez ślinę

. witam .Problem mój dotyczy opryszczki.Pytanie moje brzmi czy ja jako mężczyzna bedac zdrowy moge zarazić stałą partnerkę opryszczką poprzez sline całując się. Dotychczas niestety tak się działo że po kilku dniach od spotkania ,mojej partnerce wyskakiwała opryszka zarówno latem jak i zimą Czy mozna zrobic jakies badania ?Jak temu zaradzić?

Witam!
Z opryszczką sprawa wygląda tak, że zarażamy się nią 1 raz na cale życie. Wirus pozostaje uśpiony w zwojach nerwowych i aktywuje się przy spadku odporności lub np. ekspozycji na słońce. U kobiet może mieć to też związek z fazą cyklu miesiączkowego. Związek spotkań z partnerką z pojawianiem się opryszczki wydaje się być przypadkowy. Może Pan zaproponować partnerce konsultację z dermatologiem w sprawie nawrotów opryszczki. Niestety nie ma skutecznego sposobu na wyeliminowanie raz na zawsze tego wirusa z organizmu.