Możliwość zarażenia ospą od 33-letniej osoby

Dzien dobry mam pytanie , mieszkam z osobom 33 letnia która w tym wieku zachorowała na ospe , ja mam 32 lata kobieta , chorowalam juz jako dziecko na ospe ? czy moge sie ta chorobą zarazic od tej choroej osoby tzn. ospą skoro przebywam znia w jednym mieszkaniu , prosze o odpowiedz .?

Witam!
Jeśli przechorowała Pani ospę nie ma możliwości zarażenia się nią po raz drugi. Wirus ospy może pozostać uśpiony w układzie nerwowym i przy spadku odporności wywołać półpasiec.
Proszę jednak dbać o higienę, często myć ręce i w miarę możliwości unikać kontaktu z chorym żeby nie przenieść wirusa na inne osoby, które nie przeszły ospy.