Możliwość zarażenia wirusem Epstein Barr od osoby chorej na ziarnicę złośliwą

Witam :) Chciałbym się dowiedzieć czy osoba chora na ziarnicę złośliwą nosi w sobie wirusa Epstein Barr i czy można się wtedy tym wirusem zarazić. Moja ciocia jest chora na ziarnice złośliwą. Jest umierająca, bo zbyt póżno rozpoznano chorobę :( I nie bardzo wiem czy mogę ją odwiedzić w szpitalu? Bardzo proszę o odpowied, bo mam obniżoną odporność organizmu. Jestem młodą mamą dwójki dzieci. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Lek. Tomasz Budlewski

Ziarnica złośliwa nie jest chorobą zakaźną i nie można się nią zarazić. Jeżeli ma Pani obniżoną odporność (nie napisała Pani z jakiego powodu) lepiej w ogóle unikać szpitali.

Może Pani odwiedzić ciocię bez obawy! Proszę jeszcze przed wejściem na salę zapytać o ew. środki bezpieczeństwa personel medyczny tego oddziału! zż