Możliwość zaszkodzenia organizmowi po przebywaniu w otoczeniu spleśniałych owoców

Witam, Przed chwilą zauważyłem, że przebywałem w jednym, dosyć małym pomieszczeniu (w którym również śpię) dosyć długo, bo coś około miesiąca razem z workiem, w którym były "spleśniałe" owoce. Były w siatce, o której kompletnie zapomniałem. Zanim zorientowałem się, że owoce są spleśniałe zjadłem z tego worka czekoladę. Moje pytanie brzmi: czy mogłem w jakikolwiek sposób zaszkodzić organizmowi? Poprzez przebywaniu w otoczeniu tej pleśni czy też zjedzeniu żywności, która była blisko. Pozdrawiam.

Magdalena Mroczek

Mogło lub może dojść do wystąpienia objawów tj. ogólne zmęczenie, bóle żołądka i głowy, katar albo podrażnienie oczu czy wysypka na skórze. Jeśli owoce były szczelnie zapakowane w worku ryzyko wystąpienia tych objawów jest mniejsze.