Możliwość zmiany kształtu i położenia źrenicy

Witam .od zawsze często mróze oczy .przybierają one takiego znudzonego wyrazu nie z mojej własnej woli. Ponieważ mam swiatlowstret . Okulistka stwierdziła patrząc także na moje stare zdjęcia. Ze mam wysoko usytuowana i dosyć szeroką źrenice i to może być przyczyną. Czy można w jakiś sposób- operacja .zmienić kształt i położenie źrenicy żeby funkcjonować normalnie jak inni ze zdrowymi oczami?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że można spróbować specjalistycznych soczewek kontaktowych. Proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.