Możliwość zmniejszenia żołądka na NFZ po trzech ciążach

mam 30 lat jestem po 3 ciążach i chciałabym zmniejszyć żołądek,zabrania mi troche tłuszczu z brzucha i nadwagi czy takie coś można zrobić na nfz.serdecznie dziękuje.proszęo odpisanie i gdzie mogę sie zapisać na taką operację

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

u osób z chorobliwą otyłością istnieje możliwość wykonania w ramach NFZ zabiegu zmniejszającego żołądek i zmniejszającego wchłanianie z przewodu pokarmowego. Kwalifikacja do takiego zabiegu jest dokonywana na podstawie wskaźnika BMI,istnienia chorób współistniejących i historii medycznej pacjenta.
Natomiast jak to Pani opisała "zabranie tłuszczu z brzucha" nie jest refundowane w ramach NFZ, jest to procedura w ramach chirurgii plastycznej i poza liposukcją jest ona zazwyczaj połączona z plastyką brzucha, czyli usunięciem nadmiaru pozostałej skóry.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko