Możliwości leczenia przy rwie barkowej

Mam roku stwierdzoną rwę barkową. Neurolog na początku przepisała mi leki przeciw bólowe i rozluźniające. Ostatnio od neurologa dostałam skierowanie na fizjoterapię. Niestety dolegliwości nie ustały. Jakie mi zostały możliwości leczenia?

Leczenie rwy barkowej jest procesem złożonym, leczenie zależy od etapu schorzenia, obrazu klinicznego (deficyty neurologiczne) i obejmuje farmakoterapię (tylko w początkowym okresie!), fizjoterapię, psychoterapię (można żyć w napięciu pytanie tylko po co?!). Oczywiście mniemam ze edukację w zakresie mechanizmów powstawania dolegliwości, ergonomii pracy i wypoczynku oraz stylu życia ma Pani juz za sobą.

Joanna Pilarczyk Fizjoterapia

Fizjoterapia jak najbardziej w tej dysfunkcji może być pomocna, jednakże fizjoterapia fizjoterapii nierówna. Proponowałabym poszukać fizjoterapeuty, który zajmuje się terapią tkanek miękkich, neuromobilizacjami i terapią manualną lub osteopatią.