Czy można oddać macicę do przeszczepu?

witam. mam pytanie dotyczące 'dawstwa' macicy. chciałabym zapytać co zrobić, by zostać dawcą macicy... I jak to wygląda w Polsce? czy można- legalnie, rzecz jasna- oddac swoją zdrową macice przed śmiercią? chciałabym oddać ten organ w przeciągu kilku najbliższych lat, a nie dopiero po śmierci. jakie są skutki nieposiadania macicy(oczywiście poza niemoznoscia posiadania dzieci itp). bardzo interesuje mnie ten temat od dawna, jak i gdzie można oddać macice?

Witam , temat przeszczepów macicy w Polsce jest w "powijakach"! Nie przeprowadzono dotychczas takiej operacji , nie ma też banku tkanek w tym zakresie! z.żurawski ps.o ile mi wiadomo,dotychczas przeprowadzono zaledwie kilka tego typu operacji na Świecie!zż