MR czaszki i mózgu u 22-latki

Witam. Tydzień temu zrobiłam MR,dzisiaj dostałam wynik."Drobne kości czaszki odnalezione w trakcie badania TK w okolicach skroniowych odpowiadają prawdopodobnie flebolitom.Drobne ogniska degeneracyjne widać pod korą,na pograniczu płatów czołowych i wysp.Są przewlekłe.Nie zdradzają cech aktywności.Poza tym tkanki i przestrzenie płynowe mózgowia są prawidłowe. Co to może oznaczać? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. PS. Wizytę u neurologa mam dopiero 6 sierpnia. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Fleobolit to inaczej kamień żylny powstały ze zwapniałej skrzepliny. Flebolity nie są patologią i nie wymagają żadnego leczenia. Ale decyzję czy wymaga to leczenia czy nie podejmuję lekarz prowadzący, w Pani przypadku neurolog. Dlatego proszę udać się na wyznaczoną wizytę do neurologa w celu konsultacji i ewentualnie ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.