MR kanału kręgowego

Jakie leczenie MR kanału kręgowego Skolioza lewostronna piersiowo lędżwiowa.Zmiany zwyrodnieniowo przeciążeniowe w stawach międzykręgowe.Tarcza międzykręgowa L4-L5 o nieznacznie obniżonej intensywności sygnałów w sekwencji SE/T2 jak w przypadku zaburzeń uwodnienia.Na poz. L1-L2 śladowe rozlużnienie pierścienia włóknistego tarczy bez ucisku.L4-L5 widoczna centralna przepuklina tarczy z niewielką lateralizacją lewoboczną,obustronne zwężenie kanałów korzeniowych.Worek oponowy sięga do poz S3

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność zmian o charakterze przeciążeniowym oraz zwyrodnieniowym. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe wynikające z konfliktu ze strukturami nerwowymi znajdującymi się w kręgosłupie. Warto skorzystać z pomocy i konsultacji neurochirurga.