MR kolana i wysięk w jamie stawowej

Proszę o interpretację wyniku MR kolana, mężczyzna, 43 lat. Wysięk w jamie stawowej. Cechy całkowitego uszkodzenia więzadła krzyżowego tylnego - więzadło pogrubiałe o podwyższonej intensywności sygnału w części środkowej z widoczną przerwą w jego ciągłości. Cechy skośnego uszkodzenia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej, bez bezpośredniego objęcia uszkodzeniem powierzchni stawowych łąkotki. Drobna torbiel podkolanowa w miejscu typowym. Struktury kostne bez cech patologii. Reszta chyba OK Dziękuję

Magdalena StusiĹska

Taki wynik rezonansu sugeruje zmiany pourazowe- należy skonsultować się z lekarzem ortopedą.