Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

MR kości czaszki i mózgowia

Witam. Tydzień temu zrobiłam MR,dzisiaj dostałam wynik."Drobne kości czaszki odnalezione w trakcie badania TK w okolicach skroniowych odpowiadają prawdopodobnie flebolitom.Drobne ogniska degeneracyjne widać pod korą,na pograniczu płatów czołowych i wysp.Są przewlekłe.Nie zdradzają cech aktywności.Poza tym tkanki i przestrzenie płynowe mózgowia są prawidłowe. Co to może oznaczać? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.PS. Wizytę u neurologa mam dopiero 6 sierpnia.Pozdrawiam.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Witam serdecznie,

Flebolit to inaczej kamień żylny powstały ze zwapniałej skrzepliny. Flebolity nie są patologią i nie wymagają żadnego leczenia. Ale decyzję ta musi podjąć lekarz. W pani przypadku neurolog. Dlatego proszę się nie denerwować tylko spokojnie poczekać na ustaloną wizytę u neurologa i z lekarzem skonsultować wynik badania MRI, bo rozpoznanie ustala lekarz prowadzący.

Pozdrawiam.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety