MR kręgosłupa 34-latka
MR kręgosłupa:Zniesienie fizjologicznej krzywizny lędzwiowej w pozycji badania.Przednia i tylna osteofitoza krawędziowa i podchrzęstna przebudowa odczynowa o cechach Modic II stycznych do krążka międzykręgowego L5\S1 powierzchni trzonów.cechy dehydratacji krążków L4|L5\S1.Obniżenie krążka międzykręgowego L5\S1.Na poz L4\L5 wykazano aktywne dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego powodujące kompresję worka opony twardej,brzeżny ucisk korzeni nerwowych w zachyłkach bocznych kanału kręgowego.

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon