MR kręgosłupa 39-latki
MR Kręgosłupa-proszę o interpretację.Na poziomie L4/L5 widoczne uwypuklenie krążka międzykręgowego typu bulding disc nieznacznie uciskające worek oponowy oraz dyskretnie zwężające oba otwory międzykręg.W tylnej części krążka m/k L4/L5 widoczne pasmo podwyższonego sygnału mogące sugerować pękanie pierścienia włóknistego.Drobne naczyniaki trzonów kręgowych Th11 i Th12 wielkości 0,7 cm i 0,8 cm.Pojedyncze drobne guzki Schmorla płytek granicznych trzonów Th9-Th11.Torbiel oponowa S2 wielkości 0,6 cm.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Tego typu patologie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczony jest zabieg operacyjny.