MR kręgosłupa i ograniczona hydromielia rdzenia piersiowego

Witam, odebrałam taki wynik MR kręgoslupa Th ; Trzony kręgów piersiowych mają prawidłową wysokość i sygnał. Prawostronna wypuklina na poziomie odwodnionego krążka m-k Th8-Th9 uciska worek oponowy. Pozostałe zobrazowane przestrzenie m-k w normie. Szerokość kanału kręgowego i otworów m-kregowych prawidłowa. Na wysokości trzonów Th6-Th7 kanał centralny rdzenia jest wrzecionowato poszerzony do 3x4mm na długości 28mm. Wnioski; j.w. Ograniczona hydromielia rdzenia piersiowego. Co to oznacza ???

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na współistnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Nieprawidłowości te mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Sugerowałabym zgłosić się z otrzymanym wynikiem do neurochirurga.