MR kręgosłupa i zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej

Witam.Mr kręgosłupa-zniesienie fizjologiczne lordozy lędzwiowej kręgosłupa.Obniżenie wysokości sygnału w obrazach T2 zależnych krążków międzykręgowych w odcinku VTh11-VL5-na skutek zmian degeneracyjnych.Guzki Schmorla w płytkach granicznych trzonów w tym odcinku-cechy przebytej choroby Scheuermanna.Wgniecenie płytki granicznej górnej trzonu VL4 z obecnością przepukliny dotrzonowej w tym obszarze.Wielopoziomowe zmiany zyrodnieniowo-wytwórcze w postaci dziobiastych wyrośli kostnych Dalsza część MR-na krawędziach trzonów,osteofity na krawędziach tylnych odcinkach VTh11-VL5,uciskają worek oponowy i obustronie zaburzają geometrię otworów międzykręgowych,zmiany są szczególnie wyrażone na poziomie VL4/VL5.Krążek międzykręgowy na poziomie VTh11/VTh12 tworzą płaską centralną,nieco bardziej lewostronną przepuklinę ,która uciska przednią powierzchnię rdzenia kręgowego na tym poziomie wynosi 8,4mm.Krążek międzykręgowy na poziomie VL2/VL3 tworzy płaską wypuklinę,która ieznacznie modeluje worek oponowy i obustronnie zwęża otwory międzykręgowe.Krążek międzykręgowy na poziomie VL4/VL5 tworzy szeroko podstawną płaską ,bardziej prawostronną przepukline,która uciska worek oponowy i zwęża bardziej prawy otwór międzykręgowy,wymiar przednio-tylny kanału kręgowego na tylnym poziomie wynosi 10,4mm.Nie wielkie płaskie wypukliny krążków międzykręgowych widoczne są na poziomach VL1/VL2 i VL5/VS1
MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty