MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego i spłycona lordoza

MR-kręg. ledżwiowo -krzyżowego Spłycona lordoza lędzwiowa.Centralna przepuklina krążka L5/S1 ok 5mm zwęża kanał do wymiaru 9mm modeluje worek oponowy.Niewielkie modelowanie korzeni nerwowych na tym poziomie>Dehydratacja zwyrodn. i obnizenie krążków miedzykręgowych.nierówności blaszek graniczynch i guzki Shmorla. Mialam 2 blokady pod rtg w ciagu 6 mies ból jest dokuczliwy bardzo w odcinku ledżwiowym reh malo skuteczna. Prosze o opinie lek co dalej .

Radziłbym w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z neurochirurgiem. W badaniu MR widoczny jest ucisk na korzenie nerwowe ma poziomie L5/S1 co w połączeniu z dolegliwościami, brakiem efektu terapeutycznego i rehabilitacji może wymagać leczenia operacyjnego.