MR kręgosłupa odcinka C

Badanie wykonano w sekwecjach: T2 TSE SAG, T1 TSE SAG, T2 2DTRA, T2 TIRM SAG. Spłycenie lordozy kręgosłupa szyjnego. Zmiany dehydratacyjno-zwyrodnieniowe w tarczach m-k niewielkiego stopnia. Tarcza m-k prawidłowej szerokości. Na poziomie C4/C5 centralne minimalne uwypuklenie tarczy m-k bez cech ucisku struktur nerwowych. Na poziomie C5/C6, C6/C7 nie wielkie szerokopodstawne uwypuklenie tarcz m-k bez cech ucisku struktur nerwowych. Sygnał rdzenia kręgowego prawidłowy. Nic z tego nie rozumiem i żaden lekarz mi tego nie wytłumaczył. Pracuję fizycznie jako murarz, nie daję rady w pracy, szyja i prawy bark bardzo mnie boli, a rano nawet wstać z łóżka nie mogę. Bardzo proszę o jakąś pomoc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Zmiany zwyrodnieniowe i uwypuklenie krążków międzykręgowych mogą powodować zespoły bólowe, o których Pan pisze, mimo iż w badaniu nie stwierdzono ucisku struktur nerwowych. Zmiany te, pozostawione bez leczenia, mogą się pogłębić. Powinien Pan udać się do lekarza neurologa lub ortopedy. Lekarz po osobistym zbadaniu Pana oraz analizie wyników, zaleci dalsze postępowanie. Zapewne będą to zabiegi rehabilitacyjne oraz farmakoterapia. Przy takim stopniu zaawansowania zmian, w krótkim czasie powinien Pan zauważyć poprawę.