MR kręgosłupa szyjnego i zniesienie lordozy szyjnej
Witam! Mam 46lat.Dziś zrobiłam MR na szyję-oto mój wynik: Zniesienie lordozy szyjnej.Wysokość trzonów kręgowych szyjnych prawidłowa.Umiarkowana dehydratacja i niewielkie obniżenie wysokości krążków C5/C6 i C6/C7 z towarzyszącymi osteofitami na krawędziach trzonów.Szerokopodstawna pośrodkowa przepuklina krążka C5/C6wraz z osteofitam na tylnych krawędziach trzonów uciskają worek oponowy,modelują brzuszne korzenie nerwowe w zachyłkach oraz bruszną powierzchnię rdzenia.Proszę o konsultację.

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga oraz rehabilitanta.
Bez przeanalizowania obrazów z badania jakiekolwiek rady są niemożliwe ( jak dla mnie)
Serdecznie pozdrawiam P.S a co stwierdza się w badaniu neurologicznym?