MR kręgosłupa szyjnego u 55-latki

Mr kr. szyjnego: Dehydratacja i obniżenie krążków C4/5 i C5/6 z szerokopodstawnymi wypuklinami i znaczną osteofitozą tylnobocznych kr. trzonów. Na obu osteofity pow. zwężenie otworów międzykr. z model. korzeni C5 i C6 obustronnie. Na poz. C4/5 wypuklina modeluje worek op. z zachowaną rezerwą płynową wokół rdz.. Na poz. C5/6 stenoza kanału kręg. z jego zwężeniem do 8 mm w wym. AP, całkowitym zniesieniem rezerwy płynowej do przodu i do tyłu od rdzenia i model. brzusznej powierzchni rdzenia.

Witam,

badanie MRI opisuje zmiany dyskopatyczno - zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa. W zależności od dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta i wyniku badania fizykalnego ustala się dalsze postępowanie: zachowawcze lub operacyjne. Wskazana konsultacja neurologiczna.