MR kręgosłupa szyjnego u 60-latki

MRkręgosłupa szyjnegoZniesiona lordoza szyjnaz tendencją do przeprostuC4C6 redukcją przestrzeni płynowej umiarkowane zmiany zwyrodnienioweC3C4tylne uwypuklenie z umiarkowanym uciskiem kanał przewężony w wymiarze strzałkowym do 11mmC4C5drobna centralna tylna protruzja z uciskiem na worek opon kanał przewężony do 11mmC5C6częściowa dehydracja obniżenie wys krążka zaostrzenia kostnena tylnych krawędziachz niewielkim uwypukleniem krążka powodują ucisk na worek bez uszkodzenia kanał zwężony do11mm Kostne i dyskogenne zwężenie prawego otworu m-kręgowego z impresją na prawy nerw rdzeniowy ograniczenie lewego otworu Wprzylegających do krążka częściach trzonów ogniska zwyrodnienia tłuszczowego .Proszę bardzo o wyjaśnienie wyniku MRi o poradę.Leczę się od listopada zabiei masaże leki i niewielka poprawa.Lekarze sugerują zabieg czy to konieczne

Lek. Tomasz Budlewski

aby móc się wypowiedziec konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna analiza wykonanego badania, proszę koniecznie udac się do lekarza zlecającego powyższe badanie.